Nasi Instruktorzy Carvingu:

Paweł Sztenderski

Wykwalifikowany Instruktor Carvingu - Właściciel firmy - Paweł Sztenderski

Mistrz Świata w Carvingu, Vice Mistrz Europy w Carvingu, Mistrz Polski w Carvingu, Mistrz Czech w Carvingu, Zwycięzca Melonouvego Sampionatu, Zdobywca Pucharu Polski w Carvingu, Indywidualny Srebrny i Brązowy Medalista międzynarodowej Olimpiady Kulinarnej IKA:

Pasjonat carvingu. Prowadzi najbogatszą w Internecie galerię zdjęć carvingu na swojej stronie www.Carving-Art.pl. Wieloletni zastępca Szefa Kuchni, lubi pracować z młodzieżą i przekazywać swoją wiedzę. W 2010 i 2011 wygrał wszystkie konkursy i zawody carvingowe w Polsce, w których startował. W roku 2016 zwyciężył w finale Międzynarodowej Olimpiady Kulinarnej IKA w niemieckim Erfurcie.

Juror ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów carvingowych.

Pomysłodawca i organizator Carvingowych Mistrzostw Polski Juniorów.

„  …. Moja przygoda z carvingiem rozpoczęła się na początku 2006 roku. Pracowałem wtedy w USA jako kucharz. Gdy po raz pierwszy zobaczyłem ręcznie wycinane owoce i warzywa od razu bardzo mi się spodobały! Postanowiłem spróbować swoich sił! Nie było łatwo. Włosi, Tajowie i Filipińczycy rzeźbili w sprinterskim tempie i cokolwiek zobaczyć było niezmiernie trudno. Pamiętam dzień, w którym Edison, Filipińczyk zajmujący się carvingiem na statku, widząc moje niesłabnące zainteresowanie, zaprosił mnie do swojej pracowni. Od tego czasu kilka razy w  tygodniu spędzałem po kilka godzin wspólnie z Edim i rzeźbiliśmy arbuzy i rutabagi, czyli coś pomiędzy brukwią a rzepą ... "

" ... po powrocie do kraju zająłem się carvingiem najpierw hobbistycznie, a później już w pełni profesjonalnie, otwierając własną pracownię artystyczną oraz Instytut Sztuki Carvingu. Dzisiaj śmiało mogę powiedzieć, że wiele osób, które "wyszły spod mojej ręki" osiągają sukcesy zarówno w konkursach carvingowych jak i na płaszczyźnie zawodowej. To dla mnie największy sukces na polu przekazywania innym tego co sam potrafię ..."

 

Dominika Sadowska

Wykwalifikowany Instruktor Carvingu - Dominika Sadowska

Mistrzyni Świata w Carvingu, Indywidualna Złota i Srebrna Medalistka Międzynarodowej Olimpiady Kulinarnej IKA, Vice Mistrzyni Europy, Dwukrotna zdobywczyni Pucharu Polski w Carvingu, Vice Mistrzyni Polski w Carvingu, Zwyciężczyni Dyniovego Sampionatu, wyróżnienie na Międzynarodowych Mistrzostwach Japonii w Carvingu

Rok 2020 Dominika rozpoczęła od zdobycia ZŁOTEGO I SREBRNEGO medalu oraz znalazła się na trzecim miejscu w klasyfikacji ogólnej, wśród najlepszych carverów na świecie, podczas Międzynarodowej Olimpady IKA w Stuttgardzie. Jako pierwsza Polka w listopadzie 2018 Dominika wywalczyła dwa złote medale podczas Culinary World Cup w Luksemburgu! W roku 2016 Dominika Sadowska zakwalifikowała się do ścisłego finału Live Carvingu podczas Olimpiady Kulinanrej w Erfurcie, w którym znalazło się tylko 14 zawodników! Zajmując w nim 3 miejsce Dominika Sadowska pokazała, że należy do najlepszych zawodników sztuki carvingu na świecie!

(...) swoją przygodę zs sztuką carvingu zaczęłam od uczestnictwa w Kursie Carvingu. Szkolenie podstawowe odbyłam w marcu 2014 - oczywiście w CARVING-ART Paweł Sztenderski. Zaraz po kursie wiedziałam, że muszę uczestniczyć w kolejnym poziomie kursu, nauczyć się więcej! Po kursie średnio zaawansowanym zaczęłam rzeźbić w mydle (ang. soap carving). Tak zaczęła się moja współpraca z Pawłem Sztenderskim (...)

(...) w sierpniu Paweł namówił mnie do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie carvingowym przeznaczonym dla debiutantów, który odbył się na zamku w Gniewie podczas Dorszowych Zniw 2014. Po zwycięstwie w tym konkursie zapisałam się na kolejny stopień kursu: tym razem był to Kurs Carvingu III stopnia, czyli kurs zaawansowany. Po gościnnym uczestnictwie w kilku pokazach sztuki carvingu dostałam propozycję stałej pracy w firmie CARVING-ART Paweł Sztenderski! (...)

Dominika Sadowska w ciągu niespełna 11 miesięcy od pierwszego doświadczenia ze sztuką carvingu może pochwalić się jednym z najlepszych debiutów na ogólopolskiej arenie w dziedzinie carvingu. Po wygraniu Turnieju Carvingowego w Gniewie w sierpniu 2014, zajęła III miejsce w Turnieju w Grucznie, a następnie IV miejsce w silnie obsadzonych Mistrzostwach Polski w Carvingu w 2014. Rok 2015 zaczęła od zwycięstwa w bardzo prestiżowym Pucharze Polski w Carvingu, gdzie pokonała bardzo doświadczonych zawodników! W październiku zaś zdobyła Vice Mistrzostwo Polski w Carvingu!

Instytut Carvingu

Pracownia artystyczna sztuki carvingu. Nasza siedziba w Redzie (pomorskie)

W kwietniu 2016 przyszło nam się wyprowadzić z Wejherowa. I choć działaliśmy tam od 2011 roku to dzisiaj z dumą możemy powiedzieć, że zrobiliśmy ogromny krok do przodu! Koniecznie musicie odwiedzić nas w nowym studio!

(...) Ciężko opisać zmiany, kiedy zmienia się praktycznie wszystko. Pamiętamy naszą kameralną, początkową działalność szkoleniową, a później otwarcie Instytutu Sztuki Carvingu w Wejherowie. Dzisiaj z dumą możemy powiedzieć, że po raz pierwszy posiadamy przestronną, jasną salę szkoleniową, którą od początku do końca zaprojektowaliśmy wg własnych potrzeb i pomysłów. (...)

(...) Dzisiaj wystrój lokalu wiele mówi o naszej działalności. Nasi kursanci mogą na kursie zapoznać się z naszą obszerną, stale rozrastającą się biblioteką. Dostępność książek z całego świata pozytywnie wpływa na efekty nauki. Pozytywny, carvingowy nastrój zapeniają ekspozycje ręcznie rzeźbionych mydełek w szklanej witrynie, wystawa śpiacych krasnali w wekach czy licznych pucharów, medali i dyplomów. Ale to i tak jeszcze nie wszystko. Kursanci mają możliwość zapoznać się także z szeroką ofertą narzędzi do carvingu i wybrać sprzęt, który najbardziej im pasuje. Całości dopełniają wielkie zdjęcia naszych prac (...)

Zobacz również:

Zobacz nas na FB

Polub nasz profil na Facebooku, aby być na bieżąco z najnowszymi terminami kursów!

Wszelkie informacje odnośnie miejsc, w których będziemy prowadzić kursy bądź pokazy publikujemy najczęściej na Facebooku. Po kliknięciu Lubię to! przy profilu naszej Szkoły Carvingu na pewno nie ominie Cię żadna nowina ze świata Tajskiej Sztuki Carvingu i rzeźbienia w warzywach i owocach.

Katalog i cennik

Katalog wraz z cennikiem! Must see ;)

(...) Do tej pory ceny usług w zakresie sztuki carvingu nie zawsze były jawne. Działo się tak m.in. dlatego, że wiele osób w tej branży działało i działa w tzw. "szarej strefie". My przy legalnej dzialałności i wszystkich obciążeniach zusowo podatkowych przygotowaliśmy dla Państwa atrakcyjną cenowo, w pełni legalną i bezpieczną pod każdym względem ofertę - Paweł Sztenderski (...)

Objazdowy Kurs

Kurs Carvingu w twojej miejscowości - dlaczego nie!

Jeśli z jakichkolwiek powodów nie możesz przyjechać do nas to wiedz, że my możemy przyjechać do Ciebie!

Na naszym profilu na Facebooku założyliśmy album z planowanymi miejscowościami w całej Polsce, w których planujemy przeprowadzić kursu carvingu na różnych poziomach. Jeśli nie ma tam twojej miejscowości skontaktuj się z nami. Przyjedziemy także do Ciebie!

Instytut Carvingu

Jesteśmy założycielami pierwszego w Polsce Instytutu Sztuki Carvingu. Siedziba Instytutu mieści się w Redzie przy ulicy Obwodowej 29A/U6. Koniecznie musicie odwiedzić to miejsce!

czytaj więcej

Noże i narzędzia

Prowadzimy sklep internetowy z profesjonalnymi narzędziami do carvingu. W naszej ofercie próżno szukać bubli i "taniej chińszczyzny", której nie brak na rynku. Dajemy gwarancję na sprzedawany przez nas sprzęt!

czytaj więcej

Pokaz Carvingu

Pokazy Sztuki Carvingu to interaktywne i bardzo widowiskowe show.
Nic tak nie pobudza wyobraźni i zmysłów, jak rzeźbienie w czasie rzeczywistym prosto przed publicznością. Często zapraszamy do udziału w show osoby z publiczności!

czytaj więcej

Rzeźby owocowe

Zapoznaj się z naszą ofertą na pojedyńcze dekoracje z owoców i warzyw.
Proponujemy również upominki na każdą okazję i jubileusz. Wszystko oczywiście z owoców i warzyw.

czytaj więcej
zadzwoŃ do nas: +48 509 983 903